15

listopada 2011
Skomentuj (3)

Stolica Tajlandii nocą oszałamia. Właśnie tak się zastanawiam, które miasto mi się bardziej podobało – Rio de Janeiro czy Bangkok. I, mimo że walczę z tą myślą, bo przecież kocham Brazylię, to chyba większe wrażenie zrobił na mnie Bangkok. Jednak. Wieczorny klimat w centrum miasta jest niesamowity. Wokół rozbawieni Tajowie, ścigające się riksze, różowe taksówki (!), tysiące kolorowych świateł i migocących neonów, ciasna zabudowa, wieżowce na przemian ze straganami i bujną roślinnością – nie wiadomo, gdzie się patrzeć!

I przede wszystkim – w odróżnieniu od Rio – jest bezpiecznie. W Brazylii prawdopodobieństwo utraty portfela na ulicy jest tak duże jak śnieg w październiku. Tym bardziej jeśli jest się turystą. W Tajlandii obcokrajowców traktuje się niemal jak bóstwo. A już szczególnie białych. I nie jest to przejaw rasizmu a podziw graniczący z pozytywną zazdrością. My chcemy opalenizny, chodzimy na solarium, z wakacji musimy przywieźć czerwoną bądź najlepiej lekko czekoladową skórę. Tajowie są lekko ciemniejsi i nienawidzą tego. Dla nich ideał człowieka to przede wszystkim biały. W telewizyjnych reklamach czy ulicznych bilbordach nie spotka się ciemniejszego Azjaty. Szansę mają tylko ci o jasnej skórze. Tajki o jaśniejszej karnacji chodzą po mieście pod parasolem. Bo człowiek się opala, nawet kiedy słońce chowa się za chmurami. Rada dla mających problemy ze słońcem – przeprowadźcie się do Tajlandii! ;)

Przez najbliższe dni będę pisać o mojej niedawnej podróży do południowo-wschodniej Azji i dodawać nowe zdjęcia. Tę panoramę Bangkoku „ustrzeliłam” z 55 piętra hotelu w centrum miasta.


Komentarze do wpisu: Dodaj nowy komentarz

Open (2014-03-27 12:07:30),


Łukasz 20/07/2012 W filmiku z częścią pacytkrzną, przy cięciu piłą na szerokość 3mm widać, że ostatecznie jest cięta inna klepka niż ta, ktf3ra została na początku przygotowywana.Wydaje mi się, że jeśli za pierwszym razem coś się nie udało, to warto to też pokazać lub dodać w komentarzu co i dlaczego poszło nie tak, aby inni nie musieli popełniać tych samych błędf3w A poza tym bardzo fajny serwis Odkryłem go dopiero wczoraj i z zainteresowaniem przeglądam wszystkie materiały

M (2011-11-15 21:41:43),


Świetny tekst, zajebiste zdjęcie!

ola (2011-11-15 21:36:25),


Kurde! :O widok masakra ! wygląda jak jak kadr z filmu, trochę nierealne :) gratki ujęcia i zazdroszczę zwiedzania !